Hula hop i ogień? Czemu nie! Czyli wszystko o firehoopdancing’u 1
Hula hop i ogień? Czemu nie! Czyli wszystko o firehoopdancing’u

Fire Hula Hoop, czyli hula hop ogniowe. Jak zacząć kręcić hula hop ogniowym? Co należy wiedzieć o hula hop ogniowym? Firehooping, czy to jest bezpieczne? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Firehooping, czyli taniec z hula hop ogniowym jest oczywiście niezwykle widowiskowy i staje się także coraz bardziej popularny na naszym rodzimym rynku. My postanowiliśmy wziąć na tapetę ten temat i odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące hula hop ogniowego i firehoopdancing'u. Po kolei omówimy kolejne kroki w drodze do opanowania do perfekcji tak zwanego firehooping’u. :)

Zacznij od początku, czyli Fundamenty.

Nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli poważnie myślisz o kręceniu hula hop ogniowym, zwolnij i… rozpocznij od podstaw. Sięgnij po hula hop lekkie, łatwe do manewrowania. Opanuj do perfekcji kręcenie w talli. Kolejno ucz się sztuczek (tzw. Tricków) wykonywanych z hula hop. To absolutna podstawa! Bez tego nie ruszysz dalej. :)

Kiedy poczujesz, że sztuczki już Ci wychodzą i możesz pójść o krok dalej, sprawdź się. Postaraj się ułożyć krótki układ z już opakowanych ruchów (najlepiej pod muzykę). To pomoże Ci później łączyć wszystko w całość i płynnie przechodzić z jednej pozycji w drugą.

Hula Hop, które sprawdzi się na początek:

Jesteś totalnie początkująca/początkujący? Hula Hop PolyPro Hoopdancing dla początkujących sprawdzi się tutaj znakomicie. (Hula hop całe, nie składane) - Hula Hop Poli Pro dla początkujących

Umiesz już kilka tricków i chcesz je doskonalić? Polecamy Ci, Hula Hop PolyPro Hoopdancing dla zaawansowanych. Tutaj masz do wyboru dwie opcje: hula hop całe(nie składane) (Hula Hop Poli Pro Lekkie Całościowe) lub hula hop składane (Hula Hop Poli Pro Lekkie Składane)  

Podstawy opanowane, umiem już tricki, co dalej?

Kiedy podstawy masz już opanowane, możesz spokojnie doczepić do swojego hula hop odpowiednie głowice, dzięki którym Twoje hula hop przeistoczy się w hula hop Ogniowe.

Twoja obręcz teraz nabrała nieco wagi, więc postaraj się przećwiczyć sztuczki i przyzwyczaić się do tych zmian.

Firehooping, czyli zabawa z hula hop ogniowym.

Na sam początek powiemy o kilku zasadach BHP, o których powinnaś/powinieneś bezwzględnie pamiętać.

  1. Przede wszystkim bezpieczeństwo i rozsądek.
  2. Zadbaj o ubrania. Upewnij się, że Twoja odzież w której będziesz podczas kręcenia jest z naturalnego włókna (min. 75%). Odzież syntetyczna szybko stopi się na skórze. Jeśli się zapali, może być to naprawdę niebezpieczne. Naturalne włókna po prostu się wypalają, bez topienia się, a to może zaoszczędzić Ci poparzeń.
  3. (Dobre na początek) Rękawy kevlarowe lub nomexowe mogą okazać się pomocne w początkowych etapach opanowywania hula hop ogniowego, czy też podczas kiedy będziesz chciał/a robić „izolacje” lub inne tricki które spowodują, że Twoje ręce będą blisko obręczy, a co za tym idzie płomieni.
  4. Paliwo zostaw w odległości około 20-25 metrów od miejsca w którym będziesz kręcić.
  5. Kręć na otwartej przestrzeni. Unikaj zamkniętych pomieszczeń. Unikaj kręcenia pod drzewem czy w okolicy krzewów.
  6. Pomocna ręka - Niech ktoś Cię chroni. Miej zawsze przy sobie: mokry ręcznik, koc ognioodporny (kod gaśniczy) - tak na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Twoje bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze! Poinformuj osoby które będą z Tobą, lub będą w niedalekiej odległości od Ciebie (np. w domu) co będziesz robić. Jakie ryzyko się z tym wiąże, co może pójść nie tak, i jak powinny zareagować i co zrobić gdyby coś się nie udało. Muszą to wszystko wiedzieć, aby byli gotowi Ci pomóc.
  7. Bądź trzeźwa/trzeźwy. Podczas nauki kręcenia, pokazów, itp żadne używki nie wchodzą w grę. Zapewni to bezpieczeństwo nie tylko dla Ciebie, ale także wszystkim wokół Ciebie.
  8. Baw się dobrze i bądź cierpliwa/cierpliwy. :) 

Jak kręcić hula hop ogniowym 

Nie bój się i nie zniechęcaj się w momencie kiedy Twoja nauka będzie szła wolno. Najpierw opanuj kręcenie w talli. Wiele ruchów które bez problemu wykonywałaś/eś bez głowic nie przełoży się 1:1 na kręcenie z dokręconymi głowicami. Tricki będą nieco trudniejsze do wykonania. Kiedy opanujesz kręcenie na brzuchu, przejdź do tricków których jesteś pewna/pewny. Ich opanowanie doda Ci wiele pewności siebie i pozwoli na dalsze eksperymentowanie. Kiedy poczujesz się już swobodnie z ogniem, kolejne tricki pójdą Ci o wiele szybciej i nim się obejrzysz będziesz już robić świetne układy z wykorzystaniem hula hop ogniowego, i kto wie… może zaczniesz robić pokazy firehooping? :)

 

Jeśli masz jakieś pytania - śmiało do nas napisz, chętnie Ci pomożemy i odpowiemy na nie.

Komentarze do wpisu (1)

8 kwietnia 2019

Super wpis! zastanawiałam się od dłuższego czasu od czego powinnam zacząć firehooping! Tricki już umiem, więc część już za mną :D

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl