Hula Hop z wypustkami - MIT nr 3 0
Hula Hop z wypustkami - MIT nr 3

Nie przedłużając i dając Wam samą konkretną wiedzę i dzieląc się z Wami ponad sześcioletnim doświadczeniem, zapraszamy na obalenie TRZECIEGO z PIĘCIU mitów o HULA HOP Z WYPUSTKAMI (HULA HOP Z MASAŻEREM). 

 

MIT nr 3:

IM WIĘKSZE I CIĘŻSZE HULA HOP TYM LEPIEJ.

W internecie i między nami kobietami (mężczyznami zresztą także :)) panuje przekonanie, że im hula hop jest większe i cięższe tym jest lepiej, i tym efekty będą szybciej widoczne. Przekonanie te dotyczy zarówno hula hop z masażerem jak również profesjonalnych hula hop obciążonych. BŁĄD! W tym zdaniu kryje się pułapka, i jest ono po prostu błędne. Dlaczego? Otóż dobrze dobrania średnica hula hop do konkretnej osoby, jej/jego wzrostu, trybu życia i potrzeb sprawia, że obręczą wygodnie się kręci, i wspomniane efekty pojawiają się szybciej niż byśmy tego oczekiwali. Wybierając w ciemno większą średnicę obręczy, podczas kręcenia będziemy mieć wrażenie, że obręcz nami kręci, a nie my nią. Ze względu na wielkość (większe hula hop niż potrzebujemy) zmniejszy się nasze zaangażowanie, będziemy się ruszać mniej ruszać aby utrzymać obręcz na biodrach, a co za tym idzie - nasze efekty, zgubione centymetry, także będą mniejsze. Podobnie sprawa wygląda w przypadku obręczy cięższych. Mając hula ciężkie i źle dobrane, jesteśmy bardziej narażeni na urazy, siniaki - przez co także koniec końców nasze efekty są marne.

Dodatkowym aspektem jest to, że na polskim rynku większość hula hop z wypustkami (czy też hula hop z masażerem) jest produkowane w chinach na masową skalę. Takie hula hop nie jest dopasowane do Ciebie! Ty tylko korzystasz już z jakiegoś odgórnie przygotowanego modelu, który w 99% przypadków  nie ma nic do czynienia z sprzętem sportowym dopasowanym do Ciebie i Twoich potrzeb! Korzystając z hula hop w wypustkami, zatem nie masz możliwości odpowiedniego doboru średnicy hula hop do wzrostu, a także wagi obręczy do aktualne prowadzonego przez Ciebie trybu życia. Młoda mama po cesarskim cięciu będzie potrzebowała zupełnie innej obręczy, niż nastolatka chcąca tańczyć z hula hop, czy też kobieta po 50-tce, która chciałaby troszkę poćwiczyć w domu i wprowadzić nieco ruchu do swojego trybu życia.

Podsumowując: MIT nr 3 to Fałsz. Hula Hop (jego waga i wielkość) powinna być dobrana do konkretnej osoby, która będzie nim kręciła. Do jej potrzeb, danego celu który chce osiągnąć kręcąc i ćwicząc z hula hop, czy też prowadzonego przez nią/niego trybu życia. W przypadku Hula Hop z wypustkami (hula hop z masażerami) niestety nie mamy możliwości personalizacji hula hop do siebie.

 

 

 

POZNAJ POZOSTAŁE 2 MITY, KTÓRE JUŻ OBALILIŚMY:

Hula hop z wypustkami - MIT nr 1

- Hula hop z wypustkami - MIT nr 2 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o hula hop? Chcesz poznać tajniki tego jak wybrać hula hop, aby było bezpieczne dla Ciebie lub Twojego dziecka i przyjemnie się nim ćwiczyło? 

- polub nasz FanPage, aby być na bieżąco -> Facebook HulaFit

- zerknij na nasz Instagram, wrzucamy tam fajne przepisy i inspiracje zdobień -> Instagram HulaFitPL

- Zajrzyj na nasz kanał na YouTube i kliknij SUBSKRYBUJ, znajdziesz tam Filmiki Instruktażowe (m.in.  filmik "Jak nauczyć się kręcić hula hop?") -> YouTube - HulaFit TV

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl