Hula Hop z Wypustkami - MIT nr 1 0
Hula Hop z Wypustkami - MIT nr 1

Praktycznie każda z nas - kobiet, w którymś momencie swojego życia marzyła o smukłej talii, zgrabnych biodrach, pięknych kobiecych kształtach i wysportowanej sylwetce. Prób zdobycia wymarzonej sylwetki mogło być wiele, jak również i metod po które sięgałyśmy. Od lekkich zmian w menu, po bardzo restrykcyjne diety; ćwiczenia w domu, na siłowni; zajęcia grupowe typu: fitness, pilates, tabata, basen, rower, bieganie, itp. Było i jest tego sporo i naprawdę, jest w czym wybierać.

Jednak nie każda z nas ma ochotę, a także czas, na to, by poświęcić  nawet dwie godziny (czas dojazdów i samego treningu) dziennie na to aby pójść na siłownię czy zajęcia. I tutaj pojawia się świetne rozwiązanie i alternetywa - HULA HOP. Coś, co pozwoli młodym mamom, skorzystać z momentów gdy ich kochane dziecko zasnęło i mają  chwilę dla siebie. Ale także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych centymetrów.

Hula hop - powrót. Nowe rodzaje i wzrost popularności.

Jeszcze jakiś czas temu, na  polskim rynku był dostępny praktycznie jeden rodzaj hula hop, lekkie i małe kółko dziecięce. Ze względu na swoją wagę, a także wielkość nawet (o zgrozo!) dzieci miały i mają problem z kręceniem nim, już nie mówiąc o nas, dorosłych - dla nas te obręcze są zdecydowanie za małe i zbyt lekkie. Kilka lat temu pojawił się nowy rodzaj obręczy - hula hop z wypustkami (masażerami, kulkami, magnesami, itp) - w skrócie: obręcz, która od wewnętrznej strony nie ma równej powierzchni. Po hula z masażerami pojawił się kolejny rodzaj hula hop (i tutaj są to najczęściej już obręcze profesjonalne) - hula hop obciążone 1gładkie od wewnątrz, ale świetnie wyważone z odpowiednio dobraną średnicą w zależności od naszych potrzeb oraz trybu życia: od wagi 500 gram (dla bardzo początkujących), poprzez: 1 kg, 1,5 kg, aż do nawet 3,5 kg (dla osób bardzo zaawansowanych).

Od niedawna także obserwujemy coraz więcej młodych osób, kręcących na świeżym powietrzu, w parkach, nad wodą. Nigdzie nie ruszają się bez swojego hula hop, mają je przy sobie - tutaj mówimy już o hula hop do hoopdancing’u, najczęściej wykonanym z materiału, tzw. Hula hop polipro 2 - tego typu hula hopy jeszcze kilka lat temu były dostępne tylko za granicą.

Podczas gdy na naszym polskim rynku mnożą się rodzaje hula hop i możliwości odnalezienia  odpowiedniego dla siebie, duża część z nas wciąż jednak wybiera wielkie, masywne obręcze z wypustkami. Co przyciąga i powoduje, że nadal sięgamy po tzw. „narzędzie tortur” (nazywane tak często przez kobiety, które kręciły tego typu obręczami, i zrezygnowały z nich na rzecz hula hop obciążonych profesjonalnych, dobieranych na wymiar, gładkich od wewnątrz)?

Jednak każdy rodzaj sprzętu sportowego ma dwie strony medalu. Podobnie jest w przypadku hula hop. W tym wpisie poznasz 1 z 5 MITÓW HULA HOP Z WYPUSTKAMI, coś czego nie usłyszymy od sprzedawców tychże obręczy. Rzadko kiedy możemy przeczytać o tym w internecie, ewentualnie jeśli uda nam się znaleźć jakieś informacje - rzadko w to wierzymy. :)

Bierzemy pod uwagę, że po tym i kolejnych wpisach mogą posypać się hejty. :) Jednak wierzymy w sześcioletnie doświadczenie z tysiącami Klientek ewidentnie nam pokazało, że hula hop z wypustkami to nie jest dobry wybór, jeśli myślisz o długotrwałym kręceniu hula hop i chęci wymodelowania brzucha, wysmuklenia talii i wzmocnienia mięśni kręgosłupa.

 

MIT nr 1:

KRĘCĄC HULA HOP Z WYPUSTKAMI NIC NAM SIĘ NIE STANIE, PONIEWAŻ SĄ ONE BEZPIECZNE DLA NASZEGO ZDROWIA.


Podczas kręcenia hula hop z wypustkami (masażerami, kulkami, itp) - wypustka uderza w nasze ciało, odbija się, kolejna uderza, także się odbija, i tak w kółko. Dzieje się to w bardzo szybkim tempie, nasze oko tego nie zauważa, ale ciało czuje . Przez te ruchy pod naszą skórą powstają mikro pęknięcia, małe urazy: siniaki, większe krwiaki. Docelowo, kręcąc dłuższy okres czasu mimo tego, że nasz organizm może się już

do tych uderzeń przyzwyczaić i przywyknąć do bólu, mogą powstać narośle, bądź nawet niewielkie guzki przy kościach (biodrach czy kręgosłupie). Musimy także pamiętać, że kręcąc obręczą z wypustkami  narażamy organy wewnętrzne, ponieważ hula hop non stop nas „obija”.

Aby uniknąć powstawania siniaków, i innych skutków ubocznych nie wystarczy zakup tzw. pasa neoprenowego. Nie chodzi o to, aby razem z hula hop kupować dodatkowe „ochraniacze”. Zależy nam raczej na tym aby ćwiczenie z hula i kręcenie były przyjemnością i czymś po co chętnie sięgamy, gdy nie mamy czasu jechać na basen, a dysponujemy chwilą wolnego czasu.

Podsumowując: Mit nr 1 to FAŁSZ

 

_____________________

Hula Hop Obciążone znajdziesz tutaj.

Hula Hop PolyPro znajdziesz tutaj.
_____________________

hula hopy obciążone 1 - pisząc o hula hop profesjonalnych, mamy na myśli firmy specjalizujące się w wykonywaniu hula hop na wymiar, pod konkretne potrzeby, wyznaczone cele (np. schudnięcie) i prowadzony tryb życia.
Hula hop polypro/polipro 2 - pełna nazwa materiału z którego są one wykonane to: polipropylen. Hula hop profesjonalne, do hoopdancing’u, czyli tańca z obręczą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl