Jakie hula hop wybrać ? Rodzaje hula hop. 0
Jakie hula hop wybrać ? Rodzaje hula hop.

Dzisiaj odpowiemy na pytanie takie jedno z podstawowych :) Mianowicie:
Jak Wybrać hula hop? Jakie są rodzaje Obręczy/Hula hopów? Czym się charakteryzują? (a w ogóle są jakieś rodzaje hula hopów? :D Tak, tak są! I jest ich kilka. ;)

 Poznaj 5 głównych rodzajów hula hop, które są warte uwagi i przede wszystkim bezpieczne dla naszego ciała 

‪#‎HulaHopDzieciece‬ - przeznaczone dla Dzieci, aby naszemu Dziecku udało się nim kręcić powinno mieć wagę ok 200-300 gram.


#‎HulaHopSportowe‬ - standardowa waga to ok 600 gram, przeznaczone dla osób, które nie wiedzą jeszcze z czym to się je, nie wiedzą czy pokochają kręcenie, ale także dla osób, które nie wiedzą czy chcą kręcić tylko w talii, na brzuchu, czy także na innych partiach ciała, tj. ramiona, klatka piersiowa, kolana, nogi czy ręce.
‪#‎HulaHopObciążone‬ - idealnie sprawdza się kiedy chcemy wzmocnić mięśnie brzucha, kręgosłupa, zgubić zbędne centymetry czy też kilogramy w newralgicznych częściach ciała, tj. brzuch, boczki, pośladki, czy też powrócić do formy z przed ciąży. Waga tego typu obręczy ma zwykle od 1 kg, poprzez ok 1,5 kg; do nawet 2 kg. 
#‎HulaHopHoopdancingowe - służą do nauki i doskonalenia tricków hoopdancingowych. Mogą ważyć od ok 500-600 gram do nawet 300 gram. Ich grubość to zaledwie 20 mm. Połączenie tych dwóch aspektów: wagi oraz grubości sprawia, że o wiele łatwiej jest uczyć się nowych tricków, tańczyć z kółkiem oraz wykonywać różnego rodzaju układy taneczne.


#HulaHopGimnastyczne - używane w Gimnastyce Artystycznej do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń, tj. podrzuty, łapanie, kręcenie na różnych partiach ciała, itp. mogą być plastikowe (oczywiście z odpowiedniego rodzaju plastiku) oraz drewniane. 

Warto wiedzieć, że każde z wyżej wymienionych Hula ma swoje odpowiedniki w wersjach składanych, mających przeważnie 4-emenety, ale także więcej. :)

Każde z wymienionych wyżej hula hop powinno być dobrze dopasowane wielkościowo i wagowo do Ciebie i Twoich potrzeb. Pamiętaj jednak o tym, że to co dla Ciebie będzie dobre, może być nie do końca dobre dla Twojej Koleżanki,Siostry czy Mamy. Warto pamiętać aby dobierać hula hop stricte dla siebie, i patrzeć na swoje potrzeby; jeśli to My będziemy jego główną użytkowniczką! :)
Ważne jest także to aby osoba/firma, od której zaopatrujesz się w takie hula hop potrafiła odpowiednio dobrać hula hop, a także odpowiedzieć na Twoje pytania, związane z tym sprzętem, jak również ćwiczeniami. :)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl