Jakie hula hop dla Dziecka? Jaki rozmiar? Jaka Waga? 1
Jakie hula hop dla Dziecka? Jaki rozmiar? Jaka Waga?

Jakie hula hop będzie najlepsze dla mojego Dziecka? Jaka powinna być jego wielkość? Ile lat minimalnie musi mieć dziecko - aby można było je uczyć kręcenia i sprawić dla dziecka własne hula hop?

Praktycznie każda z nas miała hula hop w dzieciństwie. :) Praktycznie każda dziewczynka kręciła hula hopem i nie miało to końca. :) Teraz kobiety coraz częściej wracają do tego sprzętu. Dlaczego? Sentyment? Chęć sprawdzenia się, czy pamiętam? Marzenie o smukłej talii i płaskim brzuchu? Chęć pozbycia się zbędnych centymetrów? Zachęcenie dziecka do ćwiczeń fizycznych i aktywnego trybu życia? 

Gdyby się dłużej zastanowić - to tak naprawdę wszystko po trochu. ;) 

 

W dzisiejszych czasach.. czasach elektroniki, masowych zwolnień z zajęć wf-u (pozostawiając gdzieś z tyłu monotonię zajęć), braku czasu i chęci, a także często braku przykładów od dorosłych - dzieci rosną, nie mając świadomości, że ruch powinien być nieodłączną częścią dnia każdego człowieka. Jednak coraz więcej rodziców próbuje zachęcać, inspirować i niejako „zaszczepiać” miłość i pozytywne podejście do aktywnego trybu życia. :) Szukają rozwiązań i zapisując na dodatkowe zajęcia: jazdę konno, basen, balet, tenis, squash.. zapominają o najłatwiejszych rozwiązaniach. :)

Wspólnych wyjazdach rowerowych, spacerach czy też np. o hula hop. :) 

 

Czemu hula hop jest dobre dla Dziecka? Poniżej znajdziesz kilka przykładów:

  • pomaga w wyrobieniu prostej postawy pleców
  • Nastolatki zmniejszają możliwość wystąpienia nadwagi w okresie dojrzewania
  • dziewczynki nabierają świadomości swojego ciała, co skutkuje wyższą samooceną i podwyższeniem pewności siebie,
  • wyrabia grację
  • pozostawia dowolność w wymyślaniu różnych zabaw: przeskakiwanie, podrzucanie i innego typu kreatywne zabawy
  • z biegiem czasu jest to bardzo dobre rozwiązanie do wspólnego spędzania czasu i zacieśniania więzi między Tobą, a Dzieckiem <3

Jakie hula hop dla dziecka

Jakie hula hop? 

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić chcąc sprawić naszemu Dziecku hula hop, to zmierzenie odległości od ziemi do pępka. Do powstałej odległości dodajemy zwykle od ok 5 cm do 10 cm.  

Dzieci szybko rosną, wszyscy o tym wiemy! Kupując sprzęt sportowy Rodzice chcą mieć komfort tego, że kupiony sprzęt trochę czasu posłuży i dziecko tak szybko z tego nie wyrośnie. :) Stąd powiększenie o ok 5 cm. :) 

Jeżeli odległość od podłogi do pępka naszego dziecka nie przekracza 80 cm - warto sięgnąć po obręcz mającą grubość ok 20 mm i wagę ok 300 gram. Będzie komfortowa do utrzymania w rączce a także łatwiejsza gdy dziecko zechce ją podrzucić i złapać. ;) 

Jeżeli zaś odległość wynosi więcej niż 85 cm - lepiej byłoby sięgnąć po hula hop o wadze ok 600 gram oraz grubości ok 25 mm. :)

Dobrym rozwiązaniem podczas szukania odpowiedniej obręczy dla naszej Pociechy jest podanie wieku i wzrostu Dziecka.

 

Jaki wiek jest odpowiedni do nauki i zachęcania Dziecka do kręcenia hula hopem? 

Tak naprawdę nie ma granicy. ;) Mamy często nieświadomie inspirują i zachęcają swoje dzieci samemu kręcąc, gdy dziecko się bawi. ;) Z biegiem czasu jest łatwiej. Już 3-letniemu dziecku można pokazywać jak to się robi i powoli uczyć kręcenia. :) 

Jakie hula hop dla dziecka

Gdyby po przeczytaniu tego wpisu pojawiły się jakiekolwiek pytania, napisz je w komentarzu - chętnie odpowiemy i pomożemy!

 

 

zdjęcia źródło: internet

 

Komentarze do wpisu (1)

22 listopada 2016

Ale fajne hula hop!Bardzo mi się podoba!Wasza firma jest najlepsza!Bardzo fajne te hula hop i już się prawie nauczyłam!Teraz ciągle ćwiczę!Suuuuuupeeerooowo!!! Zosia Potwierdzam-teraz przynajmniej czas oglądania kreskówek nie będzie stracony. Świetny przyrządzik na zimowe popołudnia i wieczory.Dobrze wydane pieniądze.Tata. Pozdrawiamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl