CIĄŻA i KRĘCENIE HULA HOP cz.1 (Kręcenie w trakcie ciąży) 0
CIĄŻA i KRĘCENIE HULA HOP cz.1 (Kręcenie w trakcie ciąży)

Czy w ciąży można kręcić hula hop? Czy jest to bezpieczne? Jak najbardziej można, tylko w ramach zdrowego rozsądku! 

 

Ruch w okresie ciąży jest bardzo ważny dla Przyszłej Mamy jak i Dziecka.

Dlaczego? Kobiety, które nie ćwiczą i nie dbają o siebie podczas ciąży często mają liczne dolegliwości. Kobiety ćwiczące zdecydowanie lepiej znoszą okres ciąży i poród, oraz zmniejszają tym samym ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej. Poza tym aktywność fizyczna w ciąży bardzo dobrze wpływa na rozwój naszego maleństwa. Dlaczego? Ćwicząc zwiększamy dopływ tlenu do mózgu dziecka, co pomaga w prawidłowym jego rozwoju. W ten sposób minimalizujemy problemy związane z kształtowaniem umiejętności motorycznych oraz językowych dziecka.

Warto pamiętać, że zdrowa i szczęśliwa Mama, to zdrowe i szczęśliwe Dziecko! <3

CIĄŻA i KRĘCENIE HULA HOP

 

Hula Hop Obciążone i ciąża

KRĘCISZ? Nie przestawaj, ale zmniejsz ciężar obręczy. To znaczy, że jeżeli do tej pory kręciłaś hula hop Obciążonym tylko w talii, na brzuchu i biodrach - zmniejsz jej ciężar. Jak? Zamień ją na obręcz sportową (lżejszą, zwykle ważącą ok 600 gram). Kiedy brzuszek jest już duży, a ciąża zaawansowana, kręć tylko na biodrach!

HOOPDANCING i ciąża

Jeżeli do tej pory uprawiałaś hoodancing, tańczyłaś z hula hop i wykonywałaś tricki - możesz pozostać przy obręczy do tego przystosowanej, czyli stricte przeznaczonej do Hoopdancingu. Jeżeli zaś kręcisz hula Sportowym, lepiej by było przejść na obręcz nieco lżejszą (do Hoopdanicngu waga ok 300 gram). W okresie ciąży możesz troszkę przystopować z nauką i tańcem, i kręcić tylko w okolicach bioder. :) 

KIEDY DOPIERO ZACZYNASZ…

Jeżeli dopiero chcesz zacząć kręcić, a jesteś już w ciąży - możesz sięgnąć po Hula Sportowe. Dlaczego? Jest lżejsze, nie zrobisz sobie nim krzywdy, i nie będzie uciskało mięśni brzucha tak intensywnie, jak to robi Obręcz Obciążona. Jeżeli nie czujesz się na siłach, bądź masz zbyt wiele wątpliwości… Wybierz inny rodzaj aktywności fizycznej, np. spacery czy też basen. :) 

 CIĄŻA i KRĘCENIE HULA HOP

Mamy nadzieję, że te krótkie podpowiedzi i pytania pomogły Wam i rozwiały wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa kręcenia hula hopem w trakcie ciąży. :) 

PAMIĘTAJ!

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania - skonsultuj się ze swoim lekarzem! Jeżeli ciąża jest zagrożona, bądź występują jakiekolwiek komplikacje - zrezygnuj z hula hop! Warto też pamiętać, że nie samym hulaniem człowiek żyje. ;) Kilka razy w tygodniu zamiast siedzieć przed telewizorem, weź Partnera na dłuższy spacer. Wpłynie to dobrze na Twój organizm, organizm dziecka, ale także będziecie mieć możliwość spędzić czas razem, tylko we dwoje! :) 

 

zdjęcia źródło: internet

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl